< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Lawless (Kodi 108383)     

Regjia: John Hillcoat

Me Aktoret: Tom Hardy, Gary Oldman, Guy Pearce, Shia LaBeouf, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Noah Taylor, Lew Temple, Alex Van, Jason Clarke, Bruce McKinnon, Chris McGarry, Dane DeHaan, Randall Franks


Publikuesi: The Weinstein Company


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 29/08/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Me sfond epokën kur në Amerikë ndalohej alkooli, filmi tregon historinë e vërtetë të vëllezërve Bondirant. Të guximshëm dhe sypatrembur, këta të rinj bëhen trafikantët e pijeve alkoolike dhe kriminelë legjendar. Vëllai më i ri, Xheku, është ambicioz dhe impulsiv. Vëllai i mesëm, Hauardi, është besnik, por i pamatur. Vëllai i madh, Foresti, udhëheq familjen me një vendosmëri të qetë. Ndërsa biznesi i paligjshëm dhe legjenda Bondirant rritet, rritet dhe rreziku i peshkut të madh. Tre vëllezërit së shpejti do të duhet të përballen me pasojat.