< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Devil's Knot (Kodi 108899)     

Regjia: Atom Egoyan

Me Aktoret: Reese Witherspoon, Colin Firth, James Hamrick, Seth Meriwether, Dane DeHaan, Kristopher Higgins, Mireille Enos, Kevin Durand, Elias Koteas, Martin Henderson


Publikuesi: Worldview Entertainment


Zhanret: Biografi, Krim, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 114 minuta


Data e Publikimit: 12/03/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Ky është misteri i vërtetë përndjekës i Atom Egoyan për vrasjen e tre fëmijëve në një qytezë të vogël. Policia identifikon tre adoleshentë, të njohur ndryshe si "Treshja e Memfisit Perëndimor", si autorë të vrasjes gjatë nje rituali satanik, por e vërteta mund të jetë edhe më e frikshme, pasi një nënë (Ris Uitherspun) dhe hetuesi (Kolin Firth), dyshojnë se gjërat nuk janë ashtu si duken.