< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ballerina (Kodi 110177)     

Regjia: Eric Summer

Me Aktoret: Elle Fanning, Dane DeHaan, Carly Rae Jepsen, Shoshana Sperling, Maddie Ziegler, Tamir Kapelian, Terrence Scammell


Publikuesi: Gaumont


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 89 minuta


Data e Publikimit: 30/04/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në Parisin e vitit 1879. Një vajzë jetime ëndërron që të bëhet balerinë dhe arratiset nga Britania rurale për në Paris, ku hiqet si dikush tjetër dhe merr pozicionin e nxënëses në Operën e Madhe.