< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Tulip Fever (Kodi 110371)     

Regjia: Justin Chadwick

Me Aktoret: Alicia Vikander, Dane DeHaan, Christoph Waltz, Judi Dench, Jack O'Connell (II), Cara Delevingne, Holliday Grainger, Tom Hollander, Zach Galifianakis, Kevin McKidd, David Harewood


Publikuesi: Worldview


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 104 minuta


Data e Publikimit: 01/09/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Hollandë, shekulli i 17-të. Gjatë periudhës së manisë kombëtare të tulipanëve, një artist bie në dashuri me një vajzë të re dhe tepër tërheqëse, e cila është e sapomartuar dhe burri i saj e ka punësuar që të bëjë portretin e saj. Dy të rinjtë investojnë në tregun e vështirë të tulipanëve me qëllim që të krijojnë një të ardhme të sigurt dhe të jetojnë së bashku.

Shikoje Falas në Kualitet HD