< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kickboxer: Vengeance (Kodi 109938)     

Regjia: John Stockwell

Me Aktoret: Dave Bautista, Gina Carano, Jean-Claude Van Damme, Sara Malakul Lane, Sue-Lynn Ansari, Darren Shahlavi, Alain Moussi, Georges St-Pierre, Justin Lebrun, Luis Da Silva Jr


Publikuesi: RLJ Entertaiment


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 02/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Eriku dhe Kurt Sloni janë pasardhësit e një familjeje të njohur luftëtarësh të arteve marciale nga Kalifornia. Kurti ka qenë gjithmonë nën hijen e vëllait të tij të madh, Erikut, pasi i mungojnë instinktet e nevojshme për t’u bërë kampion. Kundër pëlqimit të Kurtit, Eriku pranon një ftesë që të udhëtojë për në Tajlandë që të përballet me kampionin e Muai Tait, Tong Ponë, dhe dështon me pasoja të llahtarshme. Kurti vendos të marrë hak. Ai stërvitet me trajnerin e vëllait të tij, Durandin, për të luftuar kundër kampionit të pamëshirshëm, Tong Po. Durandi zbulon se Kurti ka një forcë të brendshme që do ta çojë deri në fund të dyluftimit me Tong Ponë.