< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Hateful Eight (Kodi 109739)     

Regjia: Quentin Tarantino

Me Aktoret: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demiàn Bichir, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern, Channing Tatum, James Parks, Dana Gourrier, Zoe Bell, Gene Jones, Keith Jefferson, Lee Horsley


Publikuesi: The Weinstein Company


Zhanret: Krim, Mister, Uestern


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 167 minuta


Data e Publikimit: 30/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Gjashtë, tetë ose dhjetë vjetë pas Luftës Civile, një grup njerëzish të përbërë nga gjuetarë, të arratisur dhe njerëz të ligjit, gjejnë strehim në një han malor gjatë një stuhie dëbore. Ata do ta gjejnë veten në një rrjetë komploti dhe mashtrimesh. Pyetja që lind është: A do të mbijetojnë?