< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Magnificent Seven (Kodi 110058)     

Regjia: Antoine Fuqua

Me Aktoret: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Lee Byung-Hun, Manuel Garcia-Rulfo, Martin Sensmeier, Haley Bennett, Matt Bomer, Peter Sarsgaard, Luke Grimes


Publikuesi: Metro Goldwyn Mayer


Zhanret: Aksion, Aventure, Uestern


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 132 minuta


Data e Publikimit: 23/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Regjisori Antoine Fuqua sjell vizionin e tij modern në historinë klasike Shtatë Të Mrekullueshmit. Me qytezën e Përroit të Trëndafilit nën kontrollin vdekjeprurës të industrialistit Bartolome Bogu, banorët e dëshpëruar kërkojnë mbrojtje nga shtatë kriminelë, gjuetarë shpërblimesh dhe kumarxhinj të armatosur. Ndërsa përgatisin qytezën për luftën e dhunshme që e dinë se po afron, shtatë mercenarët gjejnë veten duke luftuar për diçka më shumë sesa paratë.