< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Great Gatsby 3D (Kodi 420076)     

Regjia: Baz Luhrmann

Me Aktoret: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debizcki, Amitabh Bachchan, Gemma Ward, Jacek Koman


Publikuesi: Warner Bros., Village Roadshow Pictures


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 142 minuta


Data e Publikimit: 10/05/2013Pershkrimi i Filmit

Një përshtatje e romanit të autorit F. Scott Fitzgerald, ku Nik Karauej nga Perëndimi i Mesmë joshet nga bota luksoze e komshiut të tij, Xhej Gatsbi. Megjithatë, shumë shpejt, Karauej do të shohë përtej të çarave të ekzistencës neoborgjeze të Gatsbit, ku fiksimi, çmenduria dhe tragjedia presin.