< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Paperboy (Kodi 108415)     

Regjia: Lee Daniels

Me Aktoret: Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, John Cusack, Scott Glenn, David Oyelowo, Beau Brasseaux, Katarzyna Wolejnio, Ned Bellamy, Nikolette Noel, Adam Sibley, Jeanine Hill, Ava Bogle


Publikuesi: Millennium Films


Zhanret: Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 11/10/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

"The Paperboy" zhvillohet në jugun e Amerikës me protagonist një gazetar ambicioz dhe egoist (Matthew McConaughey), i cili, me ndihmën e vëllait të tij më të vogël (Zac Efron) përpiqet të vërtetojë pafajësinë e një të dënuari me vdekje (John Cusack) i cili akuzohet për vrasjen e sherifit vendas, duke shpresuar të fitojë çmimin Pulitzer. Gjërat ndërlikohen kur një femër joshëse, Sharlota (Nicole Kidman), e cila, edhe pse nuk e njeh të dënuarin, mban me të korrespondencë dhe janë tashmë të fejuar. Sharlota zhvillon një lidhje të veçantë me Xhekun, vëllain e gazetarit, ndërsa e ngacmon vazhdimisht në mënyrë seksuale. Ndërsa hetimi vazhdon, të dhënat ngatërrohen, tonet e zërit ngrihen dhe sekretet - si edhe fiksimet - e karakterëve, dalin në sipërfaqe.