< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Jack Reacher (Kodi 108473)     

Regjia: Christopher McQuarrie

Me Aktoret: Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins, David Oyelowo, Werner Herzog, Jai Courtney, Joseph Sikora, Michael Raymond-James, Alexia Fast, Robert Duvall, Alexander Rhodes


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 130 minuta


Data e Publikimit: 21/12/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në një qytet të pafajshëm, pesë njerëz qëllohen për vdekje nga një snajper ekspert. Policia shumë shpejt identifikon dhe arreston fajtorin dhe ndërton një çështje shumë të fortë për në gjykatë. Por njeriu i akuzuar pretendon se është i pafajshëm dhe thotë "Gjeni Xhek Riçerin". Vetë Riçeri i shikon lajmet dhe shfaqet në qytet. Avokatja mbrojtëse ndihet jashtëzakonisht e lehtësuar, por Riçeri ka ardhur për ta varrosur tipin. I habitur nga kërkesa e të akuzuarit, Riçeri vendos t'i konfirmojë vetes sigurinë absolute se ai është fajtor, por zbulon më shumë nga sa priste.