< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Nina (Kodi 109979)     

Regjia: Cynthia Mort

Me Aktoret: Zoe Saldana, David Oyelowo, Mike Epps, Ronald Guttman, Mary Pat Gleason, Ella Joyce, Ella Thomas, Siena Goines, Marianne Muellerleile, Anthony Molinari, Sky Elobar


Publikuesi: RLJ Entertaiment


Zhanret: Biografi, Muzike, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 22/04/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Historia e muzikantes së ndjerë të xhazit dhe pianistes klasike Nina Simone e cila përfshin ngritjen e saj drejt famës dhe marrëdhënien me menaxherin e saj, Klifton Hendersonin.