< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Legends of Oz: Dorothy's Return (Kodi 109006)     

Regjia: Will Finn, Dan St. Pierre

Me Aktoret: Lea Michele, James Belushi, Martin Short, Dan Aykroyd, Kelsey Grammer, Megan Hilty, Hugh Dancy, Oliver Platt, Patrick Stewart, Bernadette Peters, Lucrezia Marricchi, Marco Mete, Massimo Lopez


Publikuesi: Summertime Entertainment


Zhanret: I Animuar, Familjar, Muzikal


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 09/05/2014Pershkrimi i Filmit

Legjendat e Ozit: Rikthimi i Dorotit, është një muzikal 3D i animuar, i cili është bazuar në librat aventuresk të Roxher Steton Baumit, stërnipi i L. Frenk. Baumit. Vazhdimi i një prej përrallave më të famshme dhe më të dashura. Legjenda e Ozit e gjen Dorotin (Li Mishel) teksa zgjohet në Kansasin pas tornados, dhe rikthehet në Oz për të shpëtuar miqtë e saj të vjetër, Dordolecin (Den Eikrojd), Luanin (Xhim Belushi), Njeriun Teneqe (Kelsi Gremër) dhe Glindën (Bernadet Pitërs) nga Bufoni i lig (Martin Short). Bufi i Ditur (Olivër Plet), Marshalli Mellou (Hag Densi), Princesha prej porcelani ( Megan Hilti) dhe Varka Tag (Petrik Stjuart), bashkohen më Dorotin në udhëtimin e saj magjik nëpër peisazhin shumëngjyrësh të Ozit për të rivendosur rregull dhe lumturi në qytetin e Smeraldit.