< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Walking on Sunshine (Kodi 109214)     

Regjia: Max Giwa, Dania Pasquini

Me Aktoret: Annabel Scholey, Hannah Arterton, Giulio Berruti, Greg Wise, Katy Brand, Leona Lewis, Danny Kirrane, Adrian Palmer, Joelle Koissi, Shane Salter, Val Monk, Susan Fordham, Kumud Pant


Publikuesi: Vertigo Films


Zhanret: Muzikal, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 27/06/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Filmi bazohet në këngët e njohura muzikore të viteve ’80. Filmimet janë zhvilluar në një fshat të bukur afër bregdetit të Italisë. Pas një romance të fortë, Madi, po bëhet gati të martohet me italianin e pashëm Rafin, dhe ka ftuar motrën e saj, Tejlorin, në dasmë. Madi nuk e dinte që Rafi ishte ish i dashuri i Tejlorit dhe dashuria e jetës së saj...