< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Crying Freeman (Kodi 107001)     

Regjia: Christophe Gans

Me Aktoret: Mark Dacascos, Julie Condra, Rae Dawn Chong, Byron Mann, Masaya Katô, Yôko Shimada, Mako, Tchéky Karyo, Kevan Ohtsji, Debbie Podowski


Publikuesi: August Entertainment


Zhanret: Aksion, Krim, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 13/01/1996Pershkrimi i Filmit

Një vrasës vdekjeprurës samurai nga një organizatë sekrete kineze, i cili derdh lotë pendimi sa herë që vret, shikohet nga një artiste e bukur duke ekzekutuar në mënyrë të pamëshirshme tre gangsterë të Jakuzës. Ajo magjepset nga hijeshia e vrasjes së tij dhe më pas bie në dashuri me të. Një betejë intensive për udhëheqjen e klaneve të Jakuzës pason ndërkohë që kërkojnë hakmarrje për vdekjen e liderit të tyre. Por ata së shpejti kuptojnë se i kanë nënvlerësuar aftësitë vdekjeprurëse të Lirimtarit që qan.