< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Sully (Kodi 110059)     

Regjia: Clint Eastwood

Me Aktoret: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn, Autumn Reeser, Sam Huntington, Jerry Ferrara, Holt McCallany, Lynn Marocola, Chris Bauer, Max Adler, Valerie Mahaffey


Publikuesi: Warner Bros.


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 09/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Piloti Sali Salenberg fillon fluturimin 1549, duke u ngritur nga pista e aeroportit LaGuardia të Nju Jorkut dhe gjithçka duket të jetë normale, derisa një tufë me zogj godasin të dy motorrët e avionit. Ai shumë shpejt e kupton se nuk ka kohë të kthehet përsëri në pistë, ose të ulet në ndonjë aeroport tjetër, duke marrë një vendim të vështirë që të ulë avionin në lumin Hadson.