< Kthehu tek Faqja e Meparshme

2 States (Kodi 109037)     

Regjia: Abhishek Varman

Me Aktoret: Arjun Kapoor, Alia Bhatt, Amrita Singh, Revathy, Ronit Roy, Shivkumar Subramaniam, Achint Kaur, Dilip Merala, Neil Shah, Aru Krishansh Verma


Publikuesi: Dharma Productions


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Indiane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 149 minuta


Data e Publikimit: 18/04/2014Pershkrimi i Filmit

Udhëtimi më romantik i një çifti me kultura të ndryshme, Krish Malohtra dhe Ananya. Pas mbarimit të studimeve në universitet ata vendosin të martohen por a do të bien dakord prindërit e tyre për këtë martesë?