< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Anna Karenina (Kodi 108433)     

Regjia: Joe Wright

Me Aktoret: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson, Kelly MacDonald, Matthew MacFadyen, Domhnall Gleeson, Ruth Wilson, Alicia Vikander, Olivia Williams, Emily Watson, Holliday Grainger, Michelle Dockery, Alexandra Roach


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 129 minuta


Data e Publikimit: 24/01/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

E martuar me një qeveritar të fuqishëm, Ana Karenina bie në dashuri me një oficer të pasur të ushtrisë, kontin elegant Vronski. Duke u përpjekur dëshpërimisht për të gjetur të vërtetën dhe kuptimin në jetë, Ana sfidon konventat e shoqërisë ruse dhe lë bashkëshortin dhe djalin për të jetuar me të dashurin e saj.