< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Calvary (Kodi 108962)     

Regjia: John Michael McDonagh

Me Aktoret: Kelly Reilly, Domhnall Gleeson, Chris O'Dowd, Brendan Gleeson, Aidan Gillen, Marie-Josée Croze, Dylan Moran, David Wilmot, Isaach De Bankolé, Killian Scott, Orla O'Rourke, Pat Shortt


Publikuesi: Irish Film Board


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 01/07/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

At Xhejmsi i "Kalvarit" (Brendan Gleeson), është një prift i mirë, i cili përballet me rrethanat shqetësuese dhe ogurzeza të sjella nga një anëtar misterioz i famullisë së tij. Ndonëse ai vazhdon të ngushëllojë vajzën e tij të brishtë (Kelly Reilly), dhe mundohet t’i ndihmojë anëtarët e tjerë të kishës me problemet e tyre të ndryshme me moralin e shthurur, shpeshherë edhe komik, ai ndjen se po i afrohen forca të liga dhe shqetësuese, dhe fillon të mendojë nëse do të jetë i aftë ta përballojë Kalvarin e tij personal.