< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ex Machina (Kodi 109405)     

Regjia: Alex Garland

Me Aktoret: Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Alicia Vikander, Sonoya Mizuno, Chelsea Li, Corey Johnson, Evie Wray, Deborah Rosan, Symara A. Templeman, Elina Alminas, Ramzan Miah


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 108 minuta


Data e Publikimit: 24/04/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kalebi, një kodues 26 vjeçar në kompaninë më të madhe të internetit në botë, fiton një garë për të kaluar një javë në një shtëpi private në mal që i përkiste Natanit, drejtuesit të vetmuar të kompanisë. Por kur Kalebi arrin tek vendi i largët, zbulon se duhet të marrë pjesë në një eksperiment të çuditshëm dhe magjepsës në të cilin duhet të bashkëveprojë me inteligjencën e parë artificiale në botë, e cila gjendej në trupin e një vajze robot shumë të bukur.