< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Brooklyn (Kodi 109720)     

Regjia: John Crowley

Me Aktoret: Domhnall Gleeson, Saoirse Ronan, Emily Bett Rickards, Julie Walters, Jim Broadbent, Emory Cohen, Nora-Jane Noone, Michael Zegen, Paulino Nunes, Jenn Murray, Eve Macklin, Aine Ni Mhuiri, Maeve McGrath


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 111 minuta


Data e Publikimit: 25/11/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Është viti 1952. Një vajzë e re, Elis Leisi, largohet nga Irlanda dhe nga rehatia që i ofron shtëpia e nënës së saj, që të emigrojë në Amerikë. Malli që ka për vendin e saj, shumë shpejt do të zbutet kur ajo bie në dashuri me Tonin, një italo-amerikan. Por nuk do të vonojë çasti kur e shkuara do t'i trokasë në derë dhe ajo duhet të zgjedhë se në kë vend duhet të kalojë jetën e saj.