< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Revenant (Kodi 109756)     

Regjia: Alejandro González Iñárritu

Me Aktoret: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Joshua Burge, Lukas Haas, Brendan Fletcher, Duane Howard, Arthur Redcloud, Melaw Nakehk'o, Brad Carter


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aventure, Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 156 minuta


Data e Publikimit: 08/01/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në vitin 1820, në një rajon të panjohur të Amerikës, Glasi i cili është një gjuetar dhe tregtar gunash, sulmohet nga një ari dhe në vazhdim grabitet nga kolegët e tij dhe lihet në mes të dëborës pothuajse i vdekur. Kundër çdo mundësie për të jetuar, ai duhet të përballet me dimrin e ashpër dhe kërcënimin e indianëve me të vetmen armë që ka... dëshirën për hakmarrje.