< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (Kodi 109759)     

Regjia: J.J. Abrams

Me Aktoret: Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Max von Sydow, Lupita Nyong'o, Pip Anderson, Crystal Clarke, Christina Chong, Miltos


Publikuesi: Lucasfilm


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 138 minuta


Data e Publikimit: 18/12/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

30 vite pas mposhtjes së Darth Vaderit dhe Perandorisë, Rei, një rrëmuese nga planeti Xhaku, gjen një droid BB-8 që di vendndodhjen e Luka Skajuokerit të humbur prej kohësh. Rei, së bashku me një sulmues të arratisur dhe dy kontrabandistë, hidhen në mes të një beteje mes Rezistencës dhe legjioneve të tmerrshme të Urdhrit të Parë.