< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children 3D (Kodi 420179)     

Regjia: Tim Burton

Me Aktoret: Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Judi Dench, Rupert Everett, Allison Janney, Chris O'Dowd, Terence Stamp, Ella Purnell, Finlay MacMillan, Lauren McCrostie, Kim Dickens, Milo Parker, Ella Wahlestedt, Pixie Davies, O-Lan Jones, Aiden Flowers


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aventure, Familjar, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 126 minuta


Data e Publikimit: 30/09/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Kur gjyshi i dashur i 16 vjeçarit Xhejk Portman i lë gjurmë për një mister që të çon në botë dhe kohë të ndryshme, Xhejku gjen një vend të njohur si "Mis Peregrin: Shtëpia e Fëmijëve të Veçantë". Por misteri dhe rreziqet shtohen kur ai mëson për fuqitë e mbinatyrshme që kanë fëmijët atje. Por në fund, ai kupton se vetëm duke bashkuar fuqitë e tij të mbinatyrshme mund të shpëtojë shokët e tij të rinj.