< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Titanic (Kodi 109066)     

Regjia: James Cameron

Me Aktoret: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Frances Fisher, Gloria Stuart, Bill Paxton, Bernard Hill, David Warner, Victor Garber, Jonathan Hyde, Suzy Amis, Lewis Abernathy, Nicholas Cascone, Dr. Anatoly M. Sagalevitch


Publikuesi: Twentieth Century Fox Film Corporation, Paramount Pictures


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 194 minuta


Data e Publikimit: 19/12/1997



Pershkrimi i Filmit

Historia e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfër, të cilët takohen në udhetimin e parë dhe të fundit të Titanikut. Me regji dhe skenar të Xhejms Kameron, Titaniku është një nga filmat më ''GJIGAND'' të të gjitha kohërave.