< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Inglourious Basterds (Kodi 107851)     

Regjia: Quentin Tarantino

Me Aktoret: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Til Schweiger, Gedeon Burkhard, Jacky Ido


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Triler, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 153 minuta


Data e Publikimit: 21/08/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Brad Pitt nuk merr asnjë rob në këtë film imagjinar e mbresëlënës me sfond Luftën II Botërore të Quentin Tarantino që flet për hakmarrjen e Bastardëve të Palavdishëm. Ndërkohë që lufta arrin kulmin në Europë, një skuadër ushtarësh amerikanë që u heq lëkurën e kokës armiqve të saj, e njohur si “Bastardët”, është në një mision të guximshëm për të vrarë udhëheqësit e Raihut të Tretë. Me një aksion shpërthyes, suspans rrëqethës dhe dialogje të mrekullueshme, “Inglourious Basterds” është një tjetër kryevepër e Tarantinos.