< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Lego Movie (Kodi 108901)     

Regjia: Phil Lord, Christopher Miller

Me Aktoret: Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie, Charlie Day, Liam Neeson, Morgan Freeman, Jadon Sand


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 07/02/2014Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi LEGO, është aventura e parë teatrale me metrazh të gjatë e LEGO-s. Historia e parë origjinale e animuar me kompjuter 3D, tregon ngjarjen e Emet-it, një mini-figurë perfekte, e zakonshme e LEGO-s, që zbaton rregullat, i cili identifikohet si personi më i jashtëzakonshëm dhe çelësi për shpëtimin e botës. Ai futet në një anëtarësi të panjohurish për të ndaluar tiranin djallëzor. Një udhëtim për të cilin Emet është totalisht i papërgatitur.