< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (Kodi 109275)     

Regjia: Francis Lawrence

Me Aktoret: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Donald Sutherland, Toby Jones, Willow Shields, Sam Claflin


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 122 minuta


Data e Publikimit: 21/11/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Me Lojërat e shkatërruara, Katnisa Everdin, së bashku me Gejlin, Finikun dhe Bitin, përfundojnë në Zonën 13 që mendohej se ishte e shkatërruar. Nën drejtimin e Presidentes Koin dhe këshillat e miqve të saj, Katnisa bëhet “Grifsha”, simboli i rebelimit për zonat e Panemit.