< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Adjustment Bureau (Kodi 108090)     

Regjia: George Nolfi

Me Aktoret: Matt Damon, Emily Blunt, Florence Kastriner, Phyllis MacBryde, Natalie Carter, Chuck Scarborough, Jon Stewart, Gregory P. Hitchen, Darrell Lenormand, Kar, Michael Kelly, RJ Konner


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Fantastiko Shkencor, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 04/03/2011Pershkrimi i Filmit

E kontrollojmë vetë fatin tonë, apo disa forca të padukshme na manipulojnë? Në prag të fitores së një vendi në Senatin e SHBA-së, politikani ambicioz Dejvid Norris (Matt Damon) njihet me kërcimtaren e bukur të baletit modern Elizë Selas (Emily Blunt), një femër si asnjë tjetër që ai ka njohur. Por sapo ai kupton që po bie në dashuri me të, disa burra misteriozë komplotojnë për t’i mbajtur ata të dy larg njëri-tjetrit. Dejvidi mëson se është kundër Agjentëve të vetë Fatit - Burrave të Byrosë së Rregullimeve - që do të bëjnë gjithçka në fuqinë e tyre për ta mbajtur Dejvidin dhe Elizën të ndarë. Përballë shanseve të pakta, ai duhet ose ta harrojë atë dhe të pranojë një jetë të paravendosur... ose të rrezikojë gjithçka duke shpërfillur Fatin dhe të jetë me të.