< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Five-Year Engagement (Kodi 108338)     

Regjia: Nicholas Stoller

Me Aktoret: Jason Segel, Emily Blunt, Alison Brie, Rhys Ifans, Chris Pratt, Kevin Hart, Mindy Kaling, Chris Parnell, Dakota Johnson, Jim Piddock, Mimi Kennedy, David Paymer, Jacki Weaver


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 07/06/2012Pershkrimi i Filmit

Nga producentët e filmit Bridesmaids dhe regjizori i filmit Forgetting Sarah Marshall vjen një komedi satirike për një çift të fejuarish që pengohen vazhdimisht drejt rrugës së tyre për në altar. Tomi (Jason Segel) dhe Violeta (Emily Blunt) duken të destinuar të jetojnë të lumtur përgjithmonë, por ndërsa njëra vonesë histerike ndjek tjetrën, të gjithë fillojnë të mendojnë: a mund t’i mbijetojnë fejesës ata? Gjithashtu luajnë Chris Pratt, Alison Brie, Rhys Ifans, Kevin Hart dhe Mindy Kaling, Fejesa Pesëvjeçare të shkakton një buzëqeshje budallaqe në fytyrë dhe ta lë aty!