< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Edge of Tomorrow 3D (Kodi 420118)     

Regjia: Doug Liman

Me Aktoret: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Brendan Gleeson, Jonas Armstrong, Tony Way, Kick Gurry, Franz Drameh, Dragomir Mrsic, Charlotte Riley, Noah Taylor, Lara Pulver, Jeremy Piven, Madeleine Mantock, Marianne Jean-Baptiste


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 113 minuta


  


Pershkrimi i Filmit

Aksioni epik tek “Skaji i Së Nesërmes” shpaloset në të ardhmen e afërt në të cilën një racë aliene vjen në tokë dhe kryen një sulm të pamëshirshëm të pathyeshëm nga cilado ushtri e botës. Majori Uilliam Kejxh është një oficer që nuk ka parë kurrë fushëbetejën, por përfundon në një mision vetëvrasës. Pasi vritet pas pak minutash, Kejxhi e gjen veten në një qark kohor duke e përjetuar të njëjtin luftim disa herë. Kejxhi bëhet i aftë t’i luftojë kundërshtarët me ndihmën e Rita Vrataskit, një luftëtare e pikasur në Betejën e Verdanit. Kejxhi dhe Rita mundohen t’i sulmojnë alienët dhe pas çdo tentative, afrohen gjithmonë e më shumë.