< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Huntsman: Winter's War (Kodi 109840)     

Regjia: Cedric Nicolas-Troyan

Me Aktoret: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain, Emily Blunt, Nick Frost, Rob Brydon, Alexandra Roach, Sheridan Smith, Sam Claflin, Sophie Cookson, Colin Morgan, Sam Hazeldine, Edd Osmond


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 113 minuta


Data e Publikimit: 22/04/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Shumë kohë më parë se mbretëresha Ravena të matej me Borëbardhën, ajo vëzhgonte në heshtje motrën e saj, Freja, e cila ishte lënduar nga dashuria dhe e kishte braktisur mbretërinë. Me dhuntinë e saj që të ngrinte armiqtë e saj, mbretëresha e akullit qëndron për shumë vite në një pallat të izoluar, duke krijuar një ushtri me gjahtarë vdekjeprurës. Midis tyre janë edhe Eriku dhe luftëtarja Sara.