< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Girl on the Train (Kodi 110080)     

Regjia: Tate Taylor

Me Aktoret: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux, Luke Evans, Edgar Ramirez, Laura Prepon, Allison Janney, Darren Goldstein, Lisa Kudrow, Marko Caka


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Mister, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 07/10/2016


  


Pershkrimi i Filmit

VAJZA NË TREN është historia e Rejçëll Uatsonit pas divorcit. Ajo merr trenin çdo ditë për të shkuar në punë në Nju Jork, treni kalon pranë shtëpisë së saj të vjetër. Shtëpia në të cilën jetonte ajo me burrin e saj, i cili jeton akoma aty, me gruan e tij të re dhe vajzën e tyre. Teksa tenton të mos përqendrohet te dhimbja e saj, ajo fillon të shohë një çift që jeton disa shtëpi më poshtë, Meganin dhe Skot Hipuellin. Ajo krijon një jetë ëndrrash të mrekullueshme në kokën e saj për ta, se si ata ishin familja e përkryer e lumtur. Pastaj një ditë, teksa po kalonte treni, ajo shikon diçka tronditëse. Të nesërmen zgjohet me një dhimbje të tmerrshme koke dhe me disa të nxira. Ajo ndien vetëm se ka ndodhur diçka e keqe. Pastaj dëgjon që Megan Hipuelli ka humbur. Rejçëlli interesohet për të zbuluar se çfarë i ka ndodhur Meganit, ku është ajo, dhe çfarë kishte bërë ajo vetë atë natë.