< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Burnt (Kodi 109666)     

Regjia: John Wells

Me Aktoret: Bradley Cooper, Sienna Miller, Daniel Brühl, Uma Thurman, Riccardo Scamarcio, Omar Sy, Sam Keeley, Matthew Rhys, Emma Thompson, Alicia Vikander, Lily James, Sarah Greene


Publikuesi: The Weinstein Company


Zhanret: Komedi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 30/10/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Shefi Adam Xhons i kishte pasur të gjitha, dhe i kishte humbur. Një yll i Mishelinit me dy yje së bashku me disa vese të këqija, ish-fëmija i padurueshëm i restoranteve të Parisit, bënte gjithçka ndryshe çdo herë dhe i interesonte vetëm emocioni I krijimit të shijeve shpërthyese. Për të pasur kuzhinën e tij dhe për të marrë atë yllin e tretë Mishelin atij do t’i duhen më të mirët e më të mirëve përkrah, duke përfshirë edhe bukuroshen Helena.