< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Alone in Berlin (Kodi 110243)     

Regjia: Vincent Perez

Me Aktoret: Emma Thompson, Brendan Gleeson, Daniel Brühl, Mikael Persbrandt, Katharina Schüttler, Uwe Preuss, Louis Hofmann, Godehard Giese,


Publikuesi: X-Filme Creative Pool


Zhanret: Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 13/01/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Berlin, 1940. Oto dhe Ana Kuangeli, njerëz të klasës punëtore, marrin lajmin se djali i tyre i vetëm kishte humbur jetën në luftë dhe vendosin të dalin kundër regjimit Nazist në mënyrën e tyre. Shumë shpejt Gestapoja vihet pas “kërcënimit.”