< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kung Fu Yoga - Gong Fu Yu Jia (Kodi 110187)     

Regjia: Stanley Tong

Me Aktoret: Jackie Chan, Disha Patani, Eric Tsang, Sonu Sood, Amyra Dastur, Damian Mavis, Temur Mamisashvili, Aarif Rahman, Tomer Oz, Fatih Ugurlu, Joel Adrian


Publikuesi: Sparkle Roll Media


Zhanret: Aksion, Aventure, Komedi


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 28/01/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Profesori kinez i arkeologjisë, Xheku, bëhet bashkë me profesoreshën e bukur Ashmita dhe asistenten e saj, Kajrën, për të gjetur thesarin Magada. Në një shpellë akulli tibetiane ata gjejnë mbetjet e ushtrisë që ishte zhdukur bashkë me thesarin, dhe më pas bien në pritën e Randallit, pasardhësi i një lideri ushtarak rebel. Kur lirohen, ndalesa e radhës është Dubai, ku do të shitej në ankand diamanti nga shpella e akullt. Pas një serie kryqëzimesh dhe rrëfimesh për të shkuarën e tyre, Xheku dhe skuadra e tij udhëtojnë për te një tempull në mal në Indi, duke përdorur diamantin si një çelës për të zhbllokuar thesarin.