< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Perks of Being a Wallflower (Kodi 108508)     

Regjia: Stephen Chbosky

Me Aktoret: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller, Mae Whitman, Kate Walsh, Dylan McDermott, Melanie Lynskey, Nina Dobrev, Johnny Simmons, Paul Rudd, Julia Garner, Tom Savini, Brian Balzerini


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 12/10/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

I bazuar në romanin e shkruar nga Stephen Chbosky, ky film flet për 15-vjeçarin Çarli (Logan Lerman), një djalë të dashur dhe naiv, që përballet me dashurinë e parë (Emma Watson), vetëvrasjen e mikut të tij të ngushtë dhe sëmundjen e vet mendore ndërkohë që lufton të gjejë një grup njerëzish ku të përkasë. Vitparisti i turpshëm merret nën mbrojtjen e dy maturantëve, Semit dhe Patrikut, të cilët e mirëpresin në botën e vërtetë.