< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Stanford Prison Experiment (Kodi 109620)     

Regjia: Kyle Patrick Alvarez

Me Aktoret: Billy Crudup, Ezra Miller, Michael Angarano, Nicholas Braun, Olivia Thirlby, Nelsan Ellis, Tye Sheridan, James Frecheville, Johnny Simmons, Ki Hong Lee, Moises Arias, Callan McAuliffe, Jack Kilmer


Publikuesi: IFC Films


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 121 minuta


Data e Publikimit: 17/07/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

24 studentë meshkuj, përzgjidhen si një pjesë e një eksperimenti nga doktor Filip Zimbardo, që ka për synim të studiojë sjelljen njerëzore. Improvizohet një burg ku një pjesë e studentëve luajnë policët, dhe të tjerët të burgosurit. Nis gjithçka mirë, deri në momentin që kuptohet se abuzimi me pushtetin dhe autoritetin çon drejt rrënojave të mëdha psikologjike të paparashikuara.