< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Danny Collins (Kodi 109441)     

Regjia: Dan Fogelman

Me Aktoret: Melissa Benoist, Al Pacino, Jennifer Garner, Christopher Plummer, Josh Peck, Bobby Cannavale, Annette Bening


Publikuesi: Big Indie Pictures


Zhanret: Komedi, Drame, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 106 minuta


Data e Publikimit: 10/04/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Frymëzuar nga një histori e vërtetë, Al Pacino luan rolin e yllit të rokut të viteve 1970, Deni Kollins, i cili nuk hiqte dot dorë nga jetesa e fortë. Por kur menaxheri i tij zbulon një letër 40-vjeçare të padërguar në vend që ia kishte shkruar Xhon Lenoni, ai vendos të ndryshojë kursin dhe niset në një udhëtim të përzemërt për të rigjetur familjen e tij, për të gjetur dashurinë e vërtetë dhe për të nisur aktin e dytë.