< Kthehu tek Faqja e Meparshme

True Story (Kodi 109465)     

Regjia: Rupert Goold

Me Aktoret: Jonah Hill, James Franco, Felicity Jones, Ethan Suplee, Gretchen Mol, Rebecca Henderson, Robert John Burke, Maria Dizzia, Genevieve Angelson, Betty Gilpin, Joel Marsh Garland


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 99 minuta


Data e Publikimit: 17/04/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Majkëll Finkel, një gazetar i pushuar nga puna në gazetën prestigjoze "New York Times", në përpjekje për të gjetur punë dhe për të rinisur karrierën e tij të zbehur, merr një telefonatë nga një i kërkuar nga policia i cili përdorte emrin e Majkëllit si mbulim. Historia merr shumë tatëpjeta, në momentin që gazetari Finkel mendon se kjo do të ishte mundësia më e mirë për të ngjitur shkallët në karrierën e tij.