< Kthehu tek Faqja e Meparshme

A Monster Calls (Kodi 110101)     

Regjia: J.A. Bayona

Me Aktoret: Felicity Jones, Liam Neeson, Toby Kebbell, Sigourney Weaver, Lewis MacDougall, Geraldine Chaplin, Jennifer Lim, Frida Palsson, Ben Moor, Lily-Rose Aslandogdu


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 108 minuta


Data e Publikimit: 06/01/2017


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Konori është vetëm 12 vjeç dhe i duhet të përballet me sëmundjen e rëndë që ka nëna e tij. Kjo gjë e detyron të kalojë shumë kohë me gjyshen e tij që ai nuk është se e pëlqen dhe aq shumë. Ndërkohë i duhet të përballet edhe me talljen që i bëjnë nxënësit e tjerë në shkollë. Babai i Konorit ndodhet shumë larg i cili është martuar me një grua tjetër me të cilën ka edhe një fëmijë. Një natë, pak pas mesnate, një përbindësh shfaqet në dritaren e Konorit dhe i kërkon që të jetë i vëmendshëm sepse ka për t'i rrëfyer tre histori. Dhe si shpërblim, përbindëshi i kërkon që edhe Konorit të tregojë historinë e tij. I ashpër, por njëkohësisht edhe një film i dhembshur i cili flet për kurajon, besimin dhe të vërtetën.