< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Winter's Tale (Kodi 108954)     Pershkrimi i Filmit

Nju Jorku është përfshirë nga erërat e Artikut, nga netë të errëta dhe drita të bardha. Një ditë dimri, Piter Lejk (Colin Farrell), një mekanik jetim, tenton të vjedhë edhe një shtëpi të fundit. Edhe pse ai mendon se në shtëpi nuk ka njeri, e bija e shtëpisë është brenda. Kështu fillon dashuria midis Piterit dhe Beverli Penit (Jessica Brown Findlay), një vajzë e re, që është duke vdekur.