< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Big Short (Kodi 109728)     

Regjia: Adam McKay

Me Aktoret: Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell, Marisa Tomei, Melissa Leo, Tracy Letts, Hamish Linklater, John Magaro, Byron Mann, Rafe Spall, Jeremy Strong, Finn Wittrock, Max Greenfield, Karen Gillan, Selena Gomez


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 130 minuta


Data e Publikimit: 23/12/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling dhe Steve Carell aktrojnë në këtë komedi dramë të bazuar në librin e Majkëll Luisit, "Shkurtimi i Madh": Brenda Makinerisë së Ditës së Gjykimit. Katër banorë të botës së financave të larta parashikojnë plasjen e flluskës së kreditit dhe të strehimit në mes të viteve 2000, dhe vendosin të vihen kundër bankave të mëdha për makutërinë dhe mungesën e tyre të largpamësisë.