< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Doctor Strange 3D (Kodi 420180)     

Regjia: Scott Derrickson

Me Aktoret: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen, Rachel McAdams, Tilda Swinton, Michael Stuhlbarg, Scott Adkins, Amy Landecker, Tony Paul West, Pezhmaan Alinia


Publikuesi: Marvel Studios


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 04/11/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Neurokirurgu me famë botërore, Doktor Strange (i Çuditshmi), plagoset rëndë në një aksident dhe e shikon karrierën e tij të fundoset. Ai fillon një udhëtim në të panjohurën që të mundet të shërohet dhe të vijë në kontakt me Antikun, një magjistar i cili e merr nën krahët e tij dhe i mëson gjithçka për artet maciale. Tashmë, Doktori i Çuditshëm është gati që të mbrojë botën nga e keqja.