< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Last Five Years (Kodi 109391)     

Regjia: Richard LaGravenese

Me Aktoret: Anna Kendrick, Jeremy Jordan, Meg Hudson, Natalie Knepp, Charlie Williams, Cat Lynch, Nic Novicki, Sherie Rene Scott, Alan Simpson


Publikuesi: Icon Entertainment International


Zhanret: Komedi, Muzikal, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 13/02/2015


  


Pershkrimi i Filmit

"Pesë Vitet e Fundit", nga kompozitori dhe shkrimtari fitues i çmimit Tony Jason Robert Brown, është shpalosja muzikale e një lidhjeje dashurore dhe një martese që ndodh në periudhën e pesë viteve. Xhejmi Uellerstini është një djalosh i ri çifut dhe një romancier i ardhshëm i cili bie në dashuri me Kati Hiatin, një Perëndeshë Shiksa që mundohet të bëhet aktore. Historia e tyre tregohet thuajse plotësisht përmes këngëve duke përdorur alternimin e skenave në kohë.