< Kthehu tek Faqja e Meparshme

La La Land (Kodi 110171)     

Regjia: Damien Chazelle

Me Aktoret: Ryan Gosling, Emma Stone, J. K. Simmons, Finn Wittrock, Sandra Rosko, Sonoya Mizuno, John Legend, Hemky Madera, Ana Flavia Gavlak, Callie Hernandez


Publikuesi: Summit Entertaiment


Zhanret: Komedi, Drame, Muzikal


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 128 minuta


Data e Publikimit: 25/12/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Dy ëndërrimtarë, Mia, një aktore e frymëzuar dhe Sebastiani, një xhazist i frymëzuar, takohen në Los Anxheles. Shumë shpejt ata bien në dashuri duke filluar një romancë të bukur me shpresat dhe vizionet e tyre që tashmë fillojnë të lidhen. Por ashtu si i bashkoi, Los Anxheles është një qytet i aftë edhe për t'i ndarë nga njëri-tjetri.