< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Admiral - Michiel de Ruyter (Kodi 109438)     

Regjia: Roel Reiné

Me Aktoret: Frank Lammers, Charles Dance, Rutger Hauer, Barry Atsma, Aurélie Meriel, Daniel Brocklebank, Derek de Lint, Filip Peeters, Egbert Jan Weeber, Tygo Gernandt


Publikuesi: Farmhouse Film


Zhanret: Aksion, Biografi, Histori


Gjuha: Hollandeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 151 minuta


Data e Publikimit: 05/04/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Kur republika e re e Holandës sulmohet nga Mbretëria e madhe e Anglisë, Franca, Gjermania dhe nga rreziku i një lufte civile, vetëm një burrë mund ta drejtojë armën më të fortë të vendit, flotën holandeze: Mikiel de Rauteri.