< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Step Up 4 Revolution 3D (Kodi 420059)     

Regjia: Scott Speer

Me Aktoret: Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Stephen Boss, Chadd Smith, Jessica Guadix, Cleopatra Coleman, Megan Boone, Lynn Telzer, Tommy Dewey, Tamara Jones, Morgane Slemp, Celestina, Jordana DePaula


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Drame, Muzike, Romance


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


Data e Publikimit: 27/07/2012Pershkrimi i Filmit

Emili, vajza e një biznesmeni të pasur, mbërrin në Majami me ëndrrën për t'u bërë një balerinë profesionste. Ajo takohet dhe bie në dashuri me Shonin, lideri i një grupi kërcimi rruge. Grupi i quajtur MOB, është duke u përgatitur për një sfidë të madhe, që shpresojnë për të fituar një sponsor. Por i ati i Emili, kërcënon të shkatërrojë lagjen e grupit për të ndërtuar një kompleks turistik. Tani, dy të rinjtë dhe grupi, duhet të përshtasin lëvizjet e ttyre për të protestuar dhe duke rrezikuar ëndrrat e tyre për një qëllim më madhor.