< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Born to Be Blue (Kodi 110037)     

Regjia: Robert Budreau

Me Aktoret: Ethan Hawke, Carmen Ejogo, Callum Keith Rennie, Stephen McHattie, Janet-Laine Green, Tony Nappo, Tony Nardi, Charles Officer, Katie Boland, Janine Theriault, Dan Lett, Joe Condren


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Biografi, Muzike, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 30/03/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Lindur Për Të Qenë Blu është një risjellje e jetës së trumbetistit Çet Bejker në vitet ’60. Kur Çeti luan rolin e vetes së tij në një film për të, ndizet një romancë me aktoren kolege të tij, enigmatiken Xhejn. Produksioni i filmit ndërpritet kur Çetin kthehet ta ndjekë e shkuara dhe duket sikur ai nuk do të luajë kurrë më muzikë por Xhejni e sfidon që të bëjë një rikthim muzikor kundër të gjitha shanseve.