< Kthehu tek Faqja e Meparshme

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (Kodi 109829)     

Regjia: Michael Bay

Me Aktoret: John Krasinski, Freddie Stroma, Toby Stephens, Pablo Schreiber, David Denman, Max Martini, James Badge Dale, Dominic Fumusa, David Giuntoli, David Costabile, Wrenn Schmidt, Elektra Anastasi, Peyman Moaadi, Liisa Evastina


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 144 minuta


Data e Publikimit: 15/01/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Filmi tregon ngjarjet e vërteta që ndodhën më 11 Shtator 2012, kur terroristë islmaikë sulmuan një postë diplomatike amerikane dhe një zyrë të fshehtë të CIA-s, e njohur si ANNEX, në Bengazi të Libisë. Një skuadër me 6 burra të Gardës Speciale të Sigurisë, luftuan duke tejkaluar veten e tyre dhe detyrën që ishin të ngarkuar, duke treguar një kurajo të pakrahasueshme.