< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Leatherheads (Kodi 107611)     

Regjia: George Clooney

Me Aktoret: George Clooney, John Krasinski, David de Vries, Rick Forrester, Craig S. Harper, Malcolm Goodwin, Matt Bushell, Tommy Hinkley, Tim Griffin, Robert Baker


Publikuesi: Casey Silver Productions


Zhanret: Komedi, Drame, Romance, Sport


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 113 minuta


Data e Publikimit: 04/04/2008Pershkrimi i Filmit

Fituesit e Academy Award George Clooney dhe Renee Zellweger bashkohen në këtë komedi plot gallata që ka si sfond fillimet e futbollit profesionist. Doxh Konelli (Clooney), kapiten i një skuadre sherrxhinjsh, ka vetëm një shpresë për ta shpëtuar skuadrën e tij: të rekrutojë superyllin e kolegjit Karter Ruthford (John krasinski). Por kur një reportere e zellshme (Zellweger) fillon të fusë hundët, i kthen dy shokët e skuadrës në rivalë të menjëhershëm dhe nis një konkurrencë të egër të mbushur plot sjellje gazmore dhe të çmendura!